Stylowo i bezpiecznie po mieście – Shima Hunter

Często jeździsz motocyklem po mieście i załatwiasz różnego rodzaju sprawy? Z pewnością nie chcesz wyróżniać się z tłumu, ponieważ nie do końca wygląda to według ciebie fajnie, jak idzie motocyklista w pełnym sportowym ubraniu. Doskonałym wyborem będzie dla ciebie kurtka motocyklowa Shima Hunter. Osobiście miałem okazję ją przetestować i jestem naprawdę pod wrażeniem stosunku jakości do ceny i wyglądu.

Odwiedzając sklep motocyklowy, zauważyłem od razu, że kurtka kosztuje ledwo ponad 1000 złotych, więc nie jest wcale dużo droższa od klasycznych kurtek skórzanych, które skierowane są do klasycznych odbiorców chodzących po ulicach. Wygląda jakbyśmy kupili ją w popularnej sieci z ubraniami, lub nawet butiku, więc sam po sobie zauważyłem, że jak wchodzę do sklepu czy oddziału bankowego, nikt na dobrą sprawę nie zwraca na mnie uwagi – a sami spróbujcie wejść w kombinezonie sportowym, wszystkie oczy na was i pytanie co zrobi.

Do dyspozycji otrzymujemy dwa modele kurtek, czarny – o wiele bardziej klasyczny oraz brązowy, czyli coś letniego, idealnie pasującego do jeansów i trampek motocyklowych od Buse. Wykonana została z miękkiej skóry o klasie Premium A+, co wcale nie oznacza, że jej wytrzymałość jej niska, ponieważ do parametrów technicznych przejdziemy w dalszej części tekstu.

Protektory.

Chronią one nasze łokcia, ramiona, przedramiona i plecy, czyli dokładnie wszystkie miejsca, które są najbardziej newralgiczne, nawet w przypadku dużo większych prędkości, ponieważ może dojść do sytuacji, w której jednak wieczorową porą, będziemy chcieli nieco rozpędzić swoją maszynę i dojdzie do kolizji przy której wykonamy szlif na plecach – a my nawet posiadając miejską kurtkę, będziemy nadal bezpieczni!

Czymś co powinno się spodobać wszystkim, jest zaawansowana technologią, w której zostały stworzone wszystkie ochraniacze. Mowa oczywiście o protektorach CE z żółtej serii ArmorPlus SHIMA. Na czym to polega i czym się wyróżnia na tle konkurencji? Są one bardzo elastyczne i pracują wraz z naszym ciałem, nie krępują naszych ruchów w czasie jazdy, dzięki czemu są niesamowicie wygodne, natomiast w czasie upadku i uderzenia, automatycznie twardnieją! Dzięki czemu tworzą tak jakby pancerz na naszych plecach i ramionach, absorbując tym samym bardzo dużą moc uderzenia.

Kurtka została wyposażona w podwójne szwy, dzięki którym łączenia są niesamowicie wytrzymałe i wydłużają żywotność naszej kurtki, poprawiając tym samym bezpieczeństwo w czasie jazdy. Sytuacja tak samo wygląda, jeśli chodzi o paski ściągające, które znajdują się w dolnej części kurtki motocyklowej – dodatkowo pozwalają na dopasowanie produktu, do naszej sylwetki, a jak wiadomo każdy z nas jest przecież inny.

Firma SHIMA, produkuje również jeansy motocyklowe, więc nie powinno nas dziwić, że w dolnej części kurtki, znajduje się specjalna pętla, dzięki której bez problemu możemy połączyć swoje spodnie z górą. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ślizg nie skończy się podwinięciem kurtki i odkryciem naszej skóry – serio, kilka centymetrów kontaktu skóry z asfaltem, skończy się zdarciem do samego mięśnia, a w przypadku dużych prędkości, nawet do kości i ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, lepiej tego nie próbować!

Producent oferuje nam również kilka kieszeni, z czego jedna jest pod podszewką, więc śmiało można powiedzieć, że jest w stu procentach wodoodporna i doskonale nadaje się na przechowanie telefonu komórkowego, lub innego rodzaju niewielkiego sprzętu elektronicznego. Druga kieszeń znajduje się w nieco mniej wygodnym miejscu, a konkretnie chodzi o plecy i sami spróbujmy sobie teraz wyobrazić sytuację, w której coś musimy szybko z niej wyciągnąć. Lepiej w tym miejscu schować przybory typu rękawice lub książeczkę z dokumentami.

Jest to moja ulubiona kurtka motocyklowa i często żałuje, że jest ona cięższa od zwykłej skórzanej kurtki, ponieważ wyglądam w niej świetnie i mógłbym chodzić z nią po prostu po mieście. Biorąc pod uwagę, że otrzymujemy 2 letnią gwarancję na swój produkt, to nawet jeśli za dwa lata będzie już do wymiany, chętnie wrócę do tego samego modelu, ponieważ podoba mi się, nie jest drogi i naprawdę ufam mu na drodze!