BUSE Aragon – Bezpiecznie na torze, lecz czy nie można lepiej?

Ostatnio pisałem o tym, że mam dużo sprzętu – spokojnie, nie jest to kolejna z moich kurtek motocyklowych, miałem jedynie okazję ją przymierzać i widziałem, że każdy profesjonalny sklep motocyklowy, posiada w swojej ofercie ten ciekawy model kurtki. Mowa tutaj o Buse Aragon, czyli o producencie cieszącym się naprawdę wysoką sławą, a co za tym idzie, którego produkty nie należą do najtańszych.

Zaczynając od ceny samego produktu, wynosi ona zaledwie granicę 1500 złotych i jest to kurtka z przeznaczeniem sportowo-turystycznym, czyli dla osób posiadających ścigacze. Mówiąc krótki – posiadasz zielone Kawasaki Ninja? Jest to kurtka dla ciebie.

Warto wspomnieć jednak o tym, że jej cena wynosi tyle, za ile osoby początkujące chcą złożyć cały zestaw, jednak czy jest tego warta?

Co prawda otrzymujemy wysokiej jakości szwy, skórę bydlęcą o grubościach od 1,2 do 1,4mm i protektory we wszystkich newralgicznych miejscach. Same ochraniacze ramion, są wyposażone w metalową otoczkę, dzięki której możemy ze spokojnym sumieniem się ślizgać. Protektor znajdujący się na plecach to popularny Sas-Tec, czyli dziecko Buse, które cieszy się popularnością i zaufaniem.

Oczywiście zamki na rękawach, system możliwości podpięcia kurtki ze spodniami i wentylacja, są na najwyższym poziomie – czego się spodziewać za tą cenę? Jeśli chodzi o moje zdanie, kurtka jest naprawdę profesjonalnie przygotowana do jazdy motocyklem sportowym po ulicach, jednak na pewno da się wyczuć moją delikatną niechęć. Czym jest ona spowodowana? Otóż uważam, że kurtka powinna być tańsza o jakieś 500 złotych.